Jak zrobić aplikację.

Czasami buszuję w sieci w poszukiwaniu pomysłu. Przeglądam i przerzucam wtedy wiele stron. Nie zawsze znajdę to co potrzebuję, niekiedy znajdę coś fajnego i zapisuję sobie na później. Jak szyję ozdobne poduszki naszywam aplikację. Szukam wzoru w sieci,  albo rysuję albo wykrajam bez rysowania tak z głowy. Nie zawsze jednak przerysowanie wzoru na materiał z którego będzie aplikacja to dobry pomysł. Kiedyś w Bezdomnej Szafie znalazłam wpis na temat aplikacji i drukarki laserowej, jej pomysł zastosowałam w uproszczonej wersji do robienia prostych aplikacji filcowych i  świetnie się sprawdza.

No to zaczynamy.

Drukujemy obrazek na drukarce laserowej- to co ma być naszą aplikacją ma być czarne. Jak będzie działał gruby kontur bez wypełnienia nie sprawdzałam. Wycinamy i przykładamy do lewej strony naszego materiału, czarną zadrukowaną stroną obrazka.  Ja używam białych blatów filcowych drukowanych. Filc jest wrażliwy na wysoką temperaturę więc przed prasowaniem kładę na mój szablon kartkę papieru. Prasujemy bez pary, po lewej stronie.

DSC00454

Nasz konik pięknie się przyklei do filcu i można go wyciąć bez przypinania szpilkami.  Niestety czasami szpilki zostawiają po sobie ślady, ranią filc. Wycinamy i papier cały czas się trzyma.

DSC00455

Odklejamy papier – to lewa strona.

DSC00456

To prawa strona.

DSC00457

Przypinamy do materiału lub podklejamy – są specjalne kleje do materiału i można sobie pomóc żeby się nam aplikacja nie przesuwała i przyszywamy. Ja czasami przyszywam zygzakiem a czasami stębnówką. Dobrze jest zrobić sobie próbę na niepotrzebnym kawałku materiału aby sprawdzić który ścieg i jaka nić będzie odpowiednia. Metoda prób i błędów to klucz do sukcesu.

DSC00458

Składamy materiał na pół – aplikacją do środka. Spinamy polar na około, żeby się nie przesuwał. Dobieramy odpowiedni nacisk stopki żeby się nie rozciągał i zszywamy. Pamiętajcie o zostawieniu dziury do przewinięcia poszewki na prawą stronę. Przewijamy i wypełniamy. Kolejna sprawa to zaszycie dziury tak aby nie było tego widać. jak to zrobić znajdziecie we wpisie o literkach z materiału. Zaszywamy dziurę i gotowe. Mamy poduchę.

DSC00470

Możemy też kupić gotowe aplikacje  (z klejem lub bez niego) i nasza praca jest wtedy o wiele prostsza.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Jak zrobić aplikację.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s